Головна » Методична мозаїка » Шкільна ланка » Робота з обдарованими

Category Archives: Робота з обдарованими

Наказ про цілорічну підготовку до ВУО у 2017 році

UkraineCoatOfArmsSmallBW

Приватний навчально – виховний комплекс « дошкільний навчальний заклад – загальноосвітній навчальний заклад І ступеня « Капітошка»

 

НАКАЗ

 

 

Від « _____» ___________ 2017 року                                               № _____

Про  управлінське  супроводження

підготовки  здібних і  обдарованих

учнів  до  інтелектуальних змагань

у 2017 році

Керуючись Указом Президента України від 30.09.2010 № 927 «Про заходи щодо розвитку системи виявлення та підтримки обдарованих і талановитих дітей та молоді», Програмою розвитку освіти Запорізької області на 2013-2017 роки (рішення сесії Запорізької облради від 22.11.2012 № 11), Положенням про Всеукраїнські учнівські олімпіади, турніри, конкурси з навчальних предметів (наказ Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 22.09.2011 № 1099), з метою розвитку здібностей і обдарувань учнів, збереження фізичного і психічного здоров’я, запобігання їх перевантаженню

НАКАЗУЮ:

  1. Класоводам 1- 4 класів:

1.1. Провести анкетування здібних і обдарованих учнів, визначених психологом, щодо їх бажання брати участь у конкретних інтелектуальних змаганнях;

1.2. Урахувати результати інтелектуальних змагань минулого навчального року і бачення вчителів класу щодо кандидатур школярів на участь в інтелектуальних змаганнях наступного навчального року;

1.3.Співвіднести  зазначені пропозиції до 18.01.2017;

1.4. Провести малі педради за участю психолога для узгодження пропозицій  і остаточного вирішення питання у термін до 20.01.2017;

1.5. Подати списки-пропозиції  за встановленою формою  заступнику директора з навчально-виховної роботи  Романенко Л.М. до  23.01.2017.

  1. Керівнику методичного об’єднання вчителів початкових класів:

2.1.Проконсультуватись до 27.01.2017 з методистом міського методичного кабінету відділу  освіти Шкуренко В.П. щодо нових підходів у підготовці учнів до інтелектуальних змагань наступного навчального року, враховуючи методичні рекомендації інституту інноваційних технологій і змісту освіти;

2.2. Надати до 29.01.2017  методичну допомогу вчителям у підготовці учнів до інтелектуальних змагань з відповідного предмета.

2.3. Поширювати протягом року досвід роботи вчителів міста, області тощо по організації роботи з обдарованими учнями;

  1. Учителям Романенко Л.М., Волик І.Ю., Крячко М.М., Гонтаренко О.С. , Плотніковій К.С.:

3.1.Забезпечити особистісно-орієнтовану підготовку здібних і обдарованих учнів до інтелектуальних змагань, починаючи з 01.02.2017 згідно додатку 1;

3.2. Використовувати для щотижневої роботи з учнями:  додаткові індивідуальні заняття,  уроки тощо;

3.3. Аналізувати стан підготовки учнів до шкільного, міського етапів інтелектуальних змагань;

3.4. Звітувати перед заступником директора з навчально-виховної роботи Романенко Л.М. про стан підготовки учнів до інтелектуальних змагань до 24.03.2017, 24.04.2014, 25.09.2017.

  1. Заступнику директора з НВР Романенко Л.М.:

4.1 Проаналізувати і доповісти на нараді при директорі про стан виконання аналогічного наказу минулого року, порівнявши списки учасників  олімпіад і конкурсів зі списками учнів, які готувались до них протягом року;

4.2. Узагальнити подання класних керівників згідно з п. 1.5 цього наказу до 29.01.2017; скорегувати участь  школярів у змаганнях (не більше 2);

4.3.Взяти на контроль цілорічну особистісно-орієнтовану систематичну роботу вчителів зі здібними і обдарованими учнями по підготовці їх до інтелектуальних змагань згідно додатку 1 до 20.03.2017, 20.04.2017, 20.09.2017;

           4.4. Про стан особистісно-орієнтованої підготовки здібних і обдарованих учнів до інтелектуальних змагань доповідати на нарадах при директорі до 28.03.2017, 28.04.2017, 28.09.2017;

4.4. Затвердити списки учнів, які готуються до інтелектуальних змагань наступного навчального року (додаток 1).

  1. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника директора з НВР Романенко Л.М..

В.о.директора  ПНВК « Капітошка»:                                                М.М. Крячко

З наказом ознайомленні:

Романенко Л.М.                                                Волик І.Ю.

Гонтаренко О.С.                                                Плотнікова К.С.

Додаток 1

до    наказу ПНВК « Капітошка»

____________ № __________

 

 

Список

учнів 1 – 4 класів які готуються до інтелектуальних змагань наступного 2017 року 

Клас ПІБ учня Олімпіада, конкурс тощо Учитель Де проводить Дата контролю
24.03 24.04 24.09

1 клас

 

 

 

Кривунь Аліса

Олімпіада з математики,

«Кенгуру», української мови

Волик І.Ю. Урок, діз      
Доля Софія

Олімпіада з математики, української мови,

«Кенгуру»

Волик І.Ю. Урок, діз      
Кузьменко Любов

Олімпіада з математики,

«Кенгуру»

Волик І.Ю. Урок, діз      
Сітніков Даніїл Олімпіада з української мови Волик І.Ю. Урок, діз      
Щербина Анна Олімпіада з української мови Волик І.Ю. Урок, діз      
Щербина Софія «Колосок», природничі конкурси Волик І.Ю. Урок, діз      
Слободян Тимур «Колосок», природничі конкурси Волик І.Ю. Урок, діз      

2 клас

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Токін Михайло Олімпіада з математики, читання, англійської мови

Крячко М.М.

Плотнікова К.С.

Урок, діз

Урок, діз

     
Павріанідіс Єва Олімпіада з математики Крячко М.М. Урок, діз      
Шишкін Антон Олімпіада з математики Крячко М.М. Урок, діз      
3 клас Тєльчаров Олексій

Олімпіада з  математики, читання, конкурс ім. Яцика

«Кенгуру»

Гонтаренко О.С. Урок, діз      
Федорова Валерія

Олімпіада з  математики, конкурс ім. Яцика

«Кенгуру», «Колосок»,

англійська мова

Гонтаренко О.С.

Плотнікова К.С.

Урок, діз

Урок, діз

     
Люцканов Руслан

Олімпіада з  математики, читання,

«Кенгуру», «Колосок»

Гонтаренко О.С. Урок, діз      
Кривунь Аріна Образотворче мистецтво Гонтаренко О.С. Урок, діз      
Баклажкова Олександра Образотворче мистецтво Гонтаренко О.С. Урок, діз      
Куцевляк Дмитро

Олімпіада з  математики, читання,

«Кенгуру»

Гонтаренко О.С. Урок, діз      

4 клас

 

 

 

 

 

 

 

Валентиров Максим

Олімпіада з  математики,

«Кенгуру»,

«Колосок»,

олімпіада з англійської мови

Романенко Л.М.

Плотнікова К.С.

Урок, діз

Урок, діз

     
Спіцина Тетяна

Олімпіада з української мови, математики, «Колосок»,

конкурс ім. Яцика

олімпіада з англійської мови

Романенко Л.М.

Плотнікова К.С.

Урок, діз

Урок, діз

     
Альхімович Ерік Олімпіада з англійської мови Плотнікова К.С. Урок, діз      

В.о.директора  ПНВК « Капітошка»:                                                               М.М. Крячко

Виконавець заступник директора з НВР:                                                        Л. М. Романенко

Підсумки роботи з обдаровваними наказ 2016р.

UkraineCoatOfArmsSmallBW

Приватний навчально – виховний комплекс « дошкільний навчальний заклад – загальноосвітній навчальний заклад І ступеня « Капітошка»

 

НАКАЗ

 

 

______________________                                                № _____

 

 

 

Про  підсумки управлінського

супроводження підготовки  здібних

і  обдарованих учнів  до інтелектуальних

змагань, конкурсів   2016 року

Керуючись Указом Президента України від 30.09.2010 № 927 «Про заходи щодо розвитку системи виявлення та підтримки обдарованих і талановитих дітей та молоді», Програмою розвитку освіти Запорізької області на 2013-2017 роки (рішення сесії Запорізької облради від 22.11.2012 № 11), Програми розвитку освіти міста Бердянська на 2013-2017 роки

(рішення 33 сесії VI скликання Бердянської міської ради Запорізької області від 31.01.2013 року), з метою розвитку здібностей і обдаровань учнів, збереження фізичного і психічного здоров’я, запобігання їх перевантаженню у 2016  році були проведені співбесіди класними керівниками із  учнями щодо їх бажання брати участь у інтелектуальних змаганнях, олімпіадах, конкурсах.  Психологом комплексу Черновою Н.П.  проводився протягом року моніторинг пізнавальної сфери дітей молодшого шкільного віку, відповідно вчителям шкільної ланки комплексу надавалися всі необхідні рекомендації  для розвитку  обдаровань  та здібностей учнів. Були враховані результати інтелектуальних змагань попереднього навчального року, бачення вчителів класу щодо кандидатур школярів на участь у інтелектуальних змаганнях.

Одним із завданням роботи шкільної ланки комплексу є турбота про  розвиток творчого потенціалу кожного педагога і колективу в цілому, створення цілісної системи по виявленню і розвитку талановитих учнів, створення умов для самовдосконалення вчителів та школярів.

І тому, значна частина педагогів  ПНВК «Капітошка» старається  протягом року створити таку систему роботи, щоб підвищити якість знань  учнів. З метою забезпечення розвитку особистісних якостей школярів та розкриття їх творчого потенціалу в школі у 2016 р. був оновлений банк «Обдарована особистість». З січня 2016 року розпочалась робота по підготовці учнів до участі в I (шкільному) етапі ВУО. Класні керівники та вчителі — предметники залучили учнів до роботи в гуртках за інтересами, позакласній діяльності, проведення предметних тижнів. Складені плани роботи зі здібними та обдарованими учнями, учителями розроблені індивідуальні плани роботи з кожним учнем.    Адже головне завдання ВУО – дати учневі змогу розвинути свій інтелект у самостійній творчій діяльності з урахуванням індивідуальних особливостей і нахилів.

З метою виявлення та підтримки здібних та академічно обдарованих учнів школи І ступеня проведено предметні олімпіади серед учнів 2-4 класів з математики, української мови, літературного читання та англійської мови. Це сприяє ранньому виявленню обдарованих учнів, розвитку інтересу до участі в інтелектуальних змаганнях залучення учнів до участі в олімпіадах з 2 класу. В шкільній ланці комплексу практикується участь другокласників в олімпіаді з української мови, літературного читання, а в 2016 року – з математики. Але слід переглянути підходи  до організації олімпіад  з предметів галузі «Людина і світ» Державного стандарту початкової освіти.

Підготовкою учнів до  олімпіад, інтелектуальних змагань  та конкурсів займалось 5 вчителів: Романенко Л.М., Крячко М.М., Волик І.Ю., Плотнікова К.С. , Гонтаренко О.С.  У II  (міському) турі олімпіад від школи взяла участь 1 учениця 4 класу Спіцина Тетяна,  яка з математики зайняла 3 місце,  з української мови – 2 місце. У порівнянні з минулим роком, де учні показали низький рівень,  це гарні результати.   Участь учнів шкільної ланки комплексу в ІІ (міському) етапі ВУО обговорені на нараді при директорі.

Позитив:

  • є динаміка, тенденція збільшення кількості предметів, з яких проводилися олімпіади (до 4 предметів), вперше залучені учні 2 класу до участі в олімпіаді з математики;
  • проведений шкільний конкурс з усного рахунку;
  • учні 4 класу взяли участь у міжнародному конкурсі з усного рахунку «Прангліміне», де показали досить непогані результати;
  • є інтерес до випробування сил у дітей, які не занесені в банк «Обдарована особистість»;
  • більше учнів взяли участь у конкурсах: «Кенгуру»,   «Колосок», «Грінвіч», вперше –  у «Соняшнику»;
  •  

Клас

Кількість учнів

Переможці

« Кенгуру»

2

12 учнів

Переверзєва Олександра- 3 місце

Ковалевська Олександра- 3 місце

Іванькова Поліна – 2 місце

Бутєв Тимур- 3 місце

Баклажкова Олександра- 2 місце

Шульгін Матвій – 3 місце

Тєльчаров Олексій – 2 місце

Камордин Тимур – 2 місце

Куцевляк Дмитор – 2 місце

Мунтянова Альбіна – 2місце

Кривуль Аріна – 2 місце

Панченко Катерина – 1 місце

3

7 учнів 

Валентиров Максим – 2 місце

Варакіна Єлизавета – 3 місце

Спіцина Тетяна– 2 місце

Чернова Злата – 2 місце

Тимець Софія – 2 місце

Курінських Микита – 2 місце

Альхімович Ерік – 2 місце

4

7 учнів 

Будянський Іван – 1 місце

Горбунко Владислава – 3 місце

Колесник Ігор – 2 місце

Корсун Марина – 2 місце

Крячко Владислав- 2 місце

Вознесенський Едуард – 2 місце

Прохненко Богдан- 2 місце

«Колосок» (осінній)

1

1 учень

Альхімович Марк – 1 місце

2

8 учнів

Ковалевська Олександра- 1 місце

Баклажкова Олександра- 1 місце

Шульгін Матвій – 2 місце

Камордин Тимур – 1 місце

Куцевляк Дмитор – 1 місце

Люцканов Руслан – 1 місце

Іванькова Поліна – 1 місце

Федорова Валерія- 1 місце

3

7 учнів 

Валентиров Максим – 1 місце

Спіцина Тетяна – 1 місце

Чернова Злата – 1 місце

Варакіна Єлизавета- 1 місце

Альхімович Ерік-1 місце

Кіосова Анастасія- 2 місце

Курінськіх Микита- 1 місце

4

 

7 учнів 

Горбенко Влада- 1 місце

Прохненко Богдан – 1 місце

Крячко Владислав – 1 місце

Колесник Ігор – 1місце

Будянський Іван- 1 місце

Корсун Марина – 2 місце

Вознесенський Едуард – 2 місце

Колосок» (весняний)

1

10 учнів

Альхімович Марк – 1 місце

Камордин Денис- 2 місце

Клименко Єлисей- 1 місце

Лінцова Єва- 1 місце

Маджарова Мирослава- 1 місце

Малявко Поліна- 1 місце

Павріанідіс Єва- 1 місце

Скомарохов Єгор- 1 місце

Поліщук Ратмир- 1 місце

Шишкін Антон- 1 місце

2

18 учнів

Ковалевська Олександра- 1 місце

Баклажкова Олександра- 1 місце

Шульгін Матвій – 2 місце

Камордин Тимур – 1 місце

Куцевляк Дмитор – 1 місце

Люцканов Руслан – 1 місце

Іванькова Поліна – 2 місце

Федорова Валерія- 1 місце

Бутєв Тимур- 1 місце

Касаткіна Олеся- 1 місце

Кривунь Аріна- 1 місце

Михайлов Павло – 2 місце

Мунтянова Альбіна- 1 місце

Паленкою Кирило – 2 місце

Переверзєва Олександра- 1 місце

Тєльчаров Олексій – 1 місце

Скомарохов Кирил – 2 місце

Панченко Катерина – 1 місце

3

8 учнів

Валентиров Максим – 2 місце

Варакіна Єлизавета – 2 місце

Чернова Злата – 2 місце

Курінських Микита – 2 місце

Альхімович Ерік – 2 місце

4

8 учнів

Горбенко Влада- 1 місце

Прохненко Богдан – 1 місце

Крячко Владислав – 1 місце

Колесник Ігор – 2 місце

Будянський Іван- 1 місце

Корсун Марина – 1 місце

Вознесенський Едуард – 1 місце

Садовнікова Катерина- 2 місце

«Грінвіч»

2

3 учня

Баклажкова Олександра- 1 місце 

3

4 учня

———

4 3 учня

Колесник Ігор – 3 місце

«Соняшник»

3

7 учнів

Валентиров Максим – 2 місце

Спіцина Тетяна – 2 місце

Чернова Злата – 3 місце

Альхімович Ерік-2 місце

Кіосова Анастасія- 3 місце

Курінськіх Микита- 2місце

4

7 учнів

Горбенко Влада- 1 місце

Прохненко Богдан – 1 місце

Крячко Владислав – 1 місце

Колесник Ігор – 1 місце

Будянський Іван- 1 місце

Корсун Марина – 1 місце

Садовнікова Катерина- 1 місце

  • проведення предметних тижнів, зокрема для підвищення природничо – математичної освіти учнів з математики та природознавства;
  • організація психологічного супроводу підготовки учнів до участі в олімпіадах, методичної підтримки педагогів;
  • участь у конкурсі «Охорона праці очима дітей» ( вч. Гонтаренко О.С., Романенко Л.М. (2016 р.- ІІ місце).

В цілому підготовка учнів, виявлена під час проведення олімпіад, участі у конкурсах,  має достатній рівень. Проте є недоліки, які вказують на невикористаний потенціал:

  • відсутність з частини предметів цілорічної цілісної системної роботи зі здібними та обдарованими учнями; іноді робота зі здібними учнями носить фрагментарний характер;
  • недостатнє використання завдань творчого характеру, спрямованих на розвиток критичного та логічного мислення учнів, при підготовці учнів до участі в олімпіадах та інтелектуальних змаганнях;
  • відсутність годин варіативної складової навчального плану, відведених для підсилення предметів, з яких проводяться олімпіади.

Виходячи з вищезазначеного, з метою подальшої реалізації державної політики у сфері створення сприятливих умов для виявлення обдарованих дітей та набуття ними відповідних навичок і знань, залучення педагогічних працівників до роботи з обдарованими та здібними учнями

НАКАЗУЮ:

  1. Вчителям Гонтаренко О.С,., Крячко М.М., Волик І.Ю., Романенко Л.М., Плотніковій К.С.:

1.1.У класній та індивідуальній роботі з  учнями  ставити за мету діяльність на результат: розвиток компетентності учнів, розвиток мотивації навчання, моніторинг досягнень в олімпіадах, турнірах, інтелектуальних змаганнях;

протягом року

1.2. Спланувати цілорічну якісну підготовку до наступних змагань, враховуючи проаналізовані підсумки І–ІІ етапів Всеукраїнських учнівських змагань;

січень 2017 р.

1.3. На засіданнях ШМО опрацювати завдання, які надав міський відділ  освіти на ІІ етап ВУО, намітити шляхи усунення недоліків, виявлених  у процесі підготовки до змагань;

грудень – лютий 2016-2017 н.р.

1.4. Вивчати і розповсюджувати кращий педагогічний досвід і досягнення, використовуючи комп’ютерну мережу Інтернет, засоби масової інформації

протягом року

  1. Заступнику директора з навчально-виховної роботи Романенко Л.М.:

2.1.Вжити заходів щодо створення цілісної системи  роботи з обдарованими учнями;

протягом року

2.2. Поновити банк « Обдарована особистість»;

січень 2017 р.

2.3. Співпрацювати з психологом комплексу для своєчасної діагностики потенціалу учнів і активізації процесу самопізнання, саморозкриття, формування адекватної оцінки успіхів і невдач.

протягом року

  1. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника директора з навчально — виховної роботи Романенко Л.М.

В.о.директора  ПНВК « Капітошка»                                          М.М. Крячко

З наказом ознайомленні:

Романенко Л.М.        ________________________

Волик І.Ю.                 ________________________

Гонтаренко О.С.         ________________________

Плотнікова К.С.          ________________________